Hande PİŞKİN - Gauss Özel Bilim Adası Okulları - Moda Kadıköy 

Ailemizin Üyeleri

Hande
Görsel Sanatlar Öğretmeni
Hande PİŞKİN
Hande PİŞKİN

Kendimi bildim bileli - çok ufak yaşlardan beri - elimde bir kalem, önümde bir resim defteri, defter bulamadığım zamanda da bir duvar veya bir takvim yaprağı resim yaparken buluyordum kendimi. Hatta bütün vaktimi böyle geçiriyordum diyebilirim. Annemin “Yeter artık kızım.” ya da “Aman Allah’ım yine mi duvarımı çizdin sen !” gibi cümleleriyle mücadele ederken inatla çizme isteğimi devam ettirdiğimi daha dün gibi hatırlıyorum.
Eğitimci bir ailenin çocuğu olarak başladığım Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinin Okul Öncesi Eğitimi Merkezinde henüz küçük gruptayken yapılan bir resim yarışmasında birinci seçilmiştim. Hani derler ya; tesadüf mü yoksa kaderin cilvesi mi diye? O resim yarışmasında değerlendirme komitesinde yer alan Marmara Üniversitesi Resim –İş Eğitimi Bölümü hocalarının yıllar yıllar sonra, ben Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünü kazandığımda hocalarım olması benim için çok büyük bir gurur kaynağı olmuştu ve o gün, evimizin çizilmiş tüm duvarlarının boş yere çizilmemiş olduğunu göstermiştim sanki.

Gerçekten hiçbir başarı tesadüf değildir. Her şey bizim elimizde, parmaklarımızın ucunda. Küçücük bir resim kâğıdında kendi kocaman dünyamızı yaratmak bile. Bir düşünsenize bundan daha heyecan verici ne olabilir? Yaratıcılığımızın sınırı yok yeter ki bir yerden başlayalım. Ben buna inandığım için aynı doğrultuda öğrencilerimi de resim alanında yetiştirmeye çalışıyorum. İyi ki öğretmenim ve öğrencilerimle de bu hisleri paylaşabilme fırsatı bulabiliyorum.

Dünyanın en kutsal mesleği öğretmenlik ve biz bu kutsal görevde tecrübe, bilgi ve  en önemlisi sevgimizi paylaşabilme fırsatı bulan nadir ve şanslı insanlardanız.