Ailemizin Üyeleri

Denis
İngilizce Öğretmeni
Denis ERMAN İBAGÜNER
Denis ERMAN İBAGÜNER

Hayat denilen bu yarışa 80'li yılların en güzel demlerinde New York'tan katıldım (Macera dolu Amerika!). İngilizce, Yunanca ve Türkçe olmak üzere hayatım 3 dilde şekil aldı (bkz. Trilingual). Dil konusunda bir çocuğun, gencin karşılaşabileceği her şey başımdan geçmiştir herhalde. Bu yüzden empati kurmaya özen gösteririm. Mutlu bir çocuk oldum her zaman. “Aile” en değer verdiğim kavramdır.

Öğrenmek sınırsızdır bende; öğrenmek, araştırmak beni ben yapandır. Yeteneklerimi geliştirmek ve her geçen zamanda yenilerini katmaktır çabam. Bilgisayar, teknoloji, müzik, yemek, drama, felsefe, yüzmek, astronomi olmazsa olmazlarımdandır.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve ardından Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğinden mezun oldum. Bu süreçte çeşitli gruplarda Gitarist ve Klavyeci olarak yer aldım. Bilgisayar Destek Uzmanı olup teknoloji çılgını bir dünyalıyım.

Bilgi kirliliği yaşanan bu devirde; doğru bilgiye ulaşma doğrultusunda yol göstermeye, öğrencilerime eşit olarak aynı gözle fakat farklı bakış açılarında bakmaya, teatral ve dikkat çekici yöntemlerle eğitmenlik yapmaya, öğrencilerimin güncel yaşamlarına ve hayal dünyalarına hitap etmeye, kutsal olmayıp insanlık seviyesinde sıradan ama sıra dışı bir hayatı olup toplumsal rolümü yerine getirmeye çalışmaktayım.

“Bilgece, iyi ve adil olmadan mutlu bir yaşam sürmek imkânsızdır. Mutlu bir yaşam sürmeden bilgece, iyi ve adil olmak imkânsızdır.”  – Epicurus