Ailemizin Üyeleri

Merve
İngilizce Öğretmeni
Merve SEVİNÇ ÇAĞLAR
Merve SEVİNÇ ÇAĞLAR

     Okumayı öğrendiğimden beri değişmeyen tek tutkum kitaplardır. Lise yıllarında edindiğim yabancı dil, bu tutkumu çok daha farklı kültürlerle tanıştırıp besledi. Böylece üniversitede İngiliz Dili ve Edebiyatı okumayı seçtim. Meslek seçiminin maalesef çok sağlıklı yapılamadığı ülkemizde bu kararımla kendini şanslı hisseden insanlardanım. Eğitimcilik anlayışıma da en çok katkı sağlayan yine okumak oldu. Öğrenciliğim henüz bitmeden yetişkinlere dil eğitimi vermeye başladım ve ne yalan söyleyeyim meslek hayatımın en güzel çalışma yıllarıydı (ta ki… Biraz daha okuyunca anlayacaksınız  )
Üniversiteyi bitirdikten sonra formasyon eğitimimi de tamamladım ve ilk özel okul deneyimime –yetişkinlerden sonra yaş bakımından hızlı bir iniş oldu biliyorum - bir anaokulunda başladım. Bir de ne göreyim! Etrafım biz yetişkinlerin çoktan kaybettiği sınırsız hayal güçleri ve bazen güldüğümüz, bazen de bize ders verir nitelikteki dünyayı anlama ve yorumlama biçimleriyle dolu minik insanlar. Çocuklarla geçirdiğim bu ilk yıl, tüm ömrümü kitap okuyarak geçirsem bulamayacağım eşsiz deneyimler kattı bana.
     Şimdiki meslek hayatıma öğrencilerimin her birini bana yeni şeyler öğretecek bir kitap gibi görerek; onları dikkatle, satır aralarını atlamadan okuyarak devam etmeye çalışıyorum.
Ve her zaman diyorum ki “İyi ki öğretmenim!”