Aysel ÜRÜN - Gauss Özel Bilim Adası Okulları - Moda Kadıköy 

Ailemizin Üyeleri

Aysel
Sınıf Öğretmeni
Aysel ÜRÜN
Aysel ÜRÜN

     229 Ekim gibi önemli bir günde doğan, cumhuriyet değerlerini özümseyerek yetişmiş eğitimci bir "Cumhuriyet Kadını" kimliğini taşıyan, özgürlüğünü, her yeni yaşını Cumhuriyet Bayramı'nda ulusça kutlayan, günün büyük bölümünü; "Enerji kaynağım, en dürüst- güvenilir, en iyi arkadaşlarım." dediği çocuklarla paylaşan, ilkbahar mevsiminin coşkusuna aşık olan, izci ant ve töresi doğrultusunda yaşam felsefesini oluşturan, duygu ve düşünceleri paralel gitsin isteyen ama çoğunlukla yürek sesi (vicdanı), beyin sesini geçen ben...Tüm özelliklerimle kendimi çok seviyorum...
     Büyüklerin çocuklara sorduğu o malum soru : "Büyüdüğünde ne olacaksın? " Çocukken bana sorulduğunda; " Çocuk doktoru olacağım." diye diye yanıtlardım her seferinde...Şimdi sınıf öğretmeniyim. Çocukların fiziksel, zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine olumlu katkılarda bulunan, geleceklerine ışık tutmak, yön vermek adına bugünü onlarla en doğru, en iyi gerektiği gibi paylaşan (çocuk doktoru olma isteğimden daha önde) çok kutsal bir görevde ve olmak istediğim yerdeyim… Kadıköy'ün en güzel semtinde ve müstesna okullarından birinde; sevginin, sayısız değerlerin paylaşıldığı, mükemmel - farklı eğitim sistemlerinin uygulandığı; Gauss Özel Bilim Adası Ailesi'nin bir ferdi olduğum için şanslıyım!!! Mutluyum!!
     (Yıllık iznini şehri gezerek geçiren postacı misali) Okul dışı yaşantımın merkezinde yine çocuklar var. Farklı ülke, şehir, kasaba veya köylerde her biri farklı yetiştirilen yüzlerce "Masal Kahramanlarım " çocuklar var. Kimisiyle yüz yüze, kimisiyle sosyal, yazılı ve görsel medya aracılığıyla iletişim kurmak vazgeçilmez hobilerim arasında. Çocuk ve eğitim adına dağarcığımdaki en doğru, en güncel kazanımları, öğretmenliğimi zenginleştiren en değerli, en büyük yatırımları çocuklarla gerçekleştirdiğim iletişimle - paylaşımla sağladım ve " Öğretmenliği öğrencilerimden öğrendim." cümlesini sloganım yaptım..
     Şimdi Gauss Özel Bilim Adası Eğitim Kurumlarında sadece masal kahramanlarıyla değil; bilim adamı, mucit olacak roman kahramanlarım ve esmer, kumral, kızıl saçlı, süper güçlere sahip muhteşem yıldızlarımla paylaşıyorum hayatı...(Bahçede oyun oynayan çocuklar ezmesin diye yere düşen tırtılları sınıfa taşıyan, öğrendiği her harf için ayrı öykü yazan, ayakları bağlı bir geyik resminin olduğu kitabı okumak istemeyen, yeni öğrendiği toplama- çıkarma işlemlerinde rakamları konuşturan, işlerimizi kolaylaştıracak icatlarıyla mucit olma yolunda koşan, " yılandan korkmayın onun dilinden ben anlarım" diyen) Sevgi çiçeği öğrencilerimle umut doluyum!!!
Değişen nesil, gelişen teknoloji doğrultusunda her yıl güncellerim kendimi. Şimdi "Gaus" yol arkadaşlarımla her hafta güncellenmek için iple çekiyorum çarşamba günleri toplantılarımızı...
Ve çok seviyorum Gauss ailesindeki herkesi
🍀